Χρυσά τα αδέλφια Στόλη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα καράτε - Στο βάθρο και οι Κουλούρης - Μπίνας - Θεσπρωτικοί Αντίλαλοι

Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2023

Χρυσά τα αδέλφια Στόλη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα καράτε - Στο βάθρο και οι Κουλούρης - Μπίνας

Ακόμη μια μεγάλη επιτυχία για τα αδέλφια Δημήτρη και Μαρία Στόλη και τον αθλητικό σύλλογο Black Belt καράτε Ηγουμενίτσας, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα καράτε Ανδρών - Γυναικών, που πραγματοποιήθηκε στους Αγίους Θεοδώρους το διήμερο 11-12/2/2023.

Η Μαρία Στόλη κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 55 κιλών στις γυναίκες, λίγο μόνο διάστημα από τον τραυματισμό της δείχνοντας ότι κρατάει γερά και δημιουργώντας προσδοκίες για πολύ μεγαλύτερες επιτυχίες στο άμεσο μέλλον.

Ο Δημήτρης Στόλης κατέκτησε επίσης το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 75 κιλών στους άνδρες, κατακτώντας την πρωτιά για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, με βλέψεις σε πιο σημαντικές διακρίσεις.

Στην ίδια διοργάνωση δύο ακόμη αθλητές από την Ηγουμενίτσα ανέβηκαν στο βάθρο των μεταλλίων:

Ο Δημήτρης Κουλούρης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των 60 κιλών στους άνδρες και ο Κων/νος Μπίνας το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 84 κιλών.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές και στους προπονητές τους, καθώς οι επιτυχίες τους έρχονται μετά από πολυετή και κοπιαστική προετοιμασία.

Τους ευχόμαστε να κατακτήσουν όλους τους στόχους τους!