05/06/19 - Θεσπρωτικοί Αντίλαλοι

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Δευτέρα, 6 Μαΐου 2019

Όλοι οι υποψήφιου του Σπύρου Παππά για το Δήμο Φιλιατών

Μαΐου 06, 2019 0


ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΠΑΠΠΑΣ 
Υποψήφιος Δήμαρχος 

Εκλογική Περιφέρεια Σαγιάδας Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι 
1. ΓΚΙΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 
2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΝΑ 
3. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΒΡΑΚΑ ΕΛΕΝΗ 
4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΛΟΥΚΙΑ 
5. ΠΑΝΤΑΖΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
6. ΣΙΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 

Εκλογική Περιφέρεια Φιλιατών Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι 
1. ΓΚΙΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝIΚΟΛΑΟΥ 
2. ΓΚΡΙΜΠΟΥΡΑΣ ΛΑΜΠΗΣ του ΣΩΤΗΡΗ 
3. ΓΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΠΕΤΡΟΥ 
4. ΖΙΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ 
5. ΚΑΙΣΑΡΗ ΣΚΕΥΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του ΝIΚΟΛΑΟΥ 
6. ΚΑΤΣΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΗΛΙΑ 
7. ΚΟΥΜΠΟΥΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΦΩΤΙΟΥ 
8. ΚΟΨΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 
9. ΛΕΛΕΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
10. ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
11. ΜΠΕΛΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 
12. ΜΠΕΛΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΔΟΝΑΤΟΥ 
13. ΜΠΟΡΟΔΗΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ 
14. ΜΠΟΡΟΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ 
15. ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ συζ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 
16. ΜΠΟΥΖΙΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
17. ΜΠΟΥΤΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΛΕΩΝΙΔΑ 
18. ΝΤΑΦΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
19. ΠΑΠΠΑ ΜΑΛΛΙΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του ΧΡΗΣΤΟΥ 
20. ΠΑΠΠΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
21. ΣΚΟΔΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ 
22. ΤΑΤΣΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 
23. ΤΖΩΡΤΖΗ ΕΛΕΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ 
24. ΤΣΟΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Συνέχεια...

Ο συνδυασμός του Δημήτρη Σκεύη για το Δήμο Φιλιατών

Μαΐου 06, 2019 0

Κατατέθηκε την Κυριακή στο πρωτοδικείο ο Συνδυασμός της Ανεξάρτητης Δημοτικής Κίνησης για το Δήμο Φιλιατών "ΜΑΖΙ", με επικεφαλής τον υποψήφιο Δήμαρχο Δημήτριο Σκεύη.
"Ο Συνδυασμός μας έχει ως πυξίδα την ευθύνη μας απέναντι στις επόμενες γενιές και αυτό θα το επιτύχουμε με πολιτικό ήθος, ομαδική δουλειά και συνεχή διεκδίκηση" δήλωσε ο κ. Σκεύης εξερχόμενος του Πρωτοδικείου.
Ο πλήρης συνδυασμός, όπως κατατέθηκε στο πρωτοδικείο είναι:

Μ Α Ζ Ι
ΣΚΕΥΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
(Υποψήφιος Δήμαρχος)
Εκλογική Περιφέρεια  Σαγιάδας 
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι 
1.      ΚΑΙΡΟΥ - ΓΚΟΤΖΙΑ ΦΙΛΟΘΕΗ του ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2.      ΚΟΛΙΟΜΙΧΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΕΤΡΟΥ
3.      ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ - ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΥΛΟΥ
4.      ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5.      ΣΙΑΚΟΥ  ΣΟΦΙΑ συζ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
6.      ΤΖΙΜΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
7.      ΤΣΕΚΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
8.      ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΔΡΕΑ
Εκλογική Περιφέρεια Φιλιατών
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
1.      ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του ΧΡΗΣΤΟΥ
2.      ΒΟΥΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
3.      ΓΚΙΟΚΑ-ΠΑΝΤΟΥ ΑΝΤΕΛΙΝΑ του ΚΡΙΣΤΟ
4.      ΓΚΟΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
5.      ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
6.      ΚΑΨΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7.      ΚΟΝΤΟΥ - ΜΠΑΤΣΗ  ΧΡΥΣΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
8.      ΛΕΝΗΣ   ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                  
9.      ΛΙΑΝΟΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
10.  ΜΙΓΚΟΥ - ΘΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΙΟΜΗΔΗ 
11.  ΜΠΑΝΤΙΟΣ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ 
12.  ΜΠΕΛΛΟΣ ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ
13.  ΜΠΕΡΑΤΗ - ΜΠΑΛΑΟΥΡΑ  ΜΑΡΙΑ του ΧΑΡΙΣΗ
14.  ΜΠΟΤΟΥ - ΣΟΥΚΑ  ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
15.  ΜΠΟΥΤΖΗΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ  του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
16.  ΝΑΤΣΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
17.  ΠΑΠΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
18.  ΣΙΟΖΙΟΥ- ΣΤΑΣΙΑ  ΣΩΤΗΡΙΑ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΜΗΝΑ
19.  ΣΙΤΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
20.  ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΗΛΙΑ
21.  ΣΤΕΦΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΠΑΥΛΟΥ
22.  ΤΕΣΙΑ- ΓΑΡΑ ΑΝΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
23.  ΤΟΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
24.  ΤΣΙΑΒΟΥ- ΦΡΑΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ



Συνέχεια...

Συνεδρίαση της Διακομματικής ενόψει εκλογών

Μαΐου 06, 2019 0

Ο Δήμαρχος Ηγουμενίτσας Ιωάννης Λώλος καλεί τους εκπροσώπους των παρατάξεων και των Κομμάτων που θα συμμετάσχουν στις Δημοτικές και Περιφερειακές Εκλογές της 26ης Μαΐου 2019, καθώς και στις εκλογές για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 26ης Μαΐου 2019, όπως παραβρεθούν την Τετάρτη 08 Μαΐου 2019 και ώρα 13:00, στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου (Σουλίου 3, Ηγουμενίτσα). Θα συνεδριάσει η Διαπαραταξιακή – Διακομματική Επιτροπή, για ζητήματα που αφορούν στον καθορισμό τρόπου χρήσης των χώρων που διατίθενται κατά την προεκλογική περίοδο, για την προβολή των παρατάξεων και των κομμάτων, καθώς και για άλλες λεπτομέρειες.


Συνέχεια...

Τα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ στους 3 Δήμους της Θεσπρωτίας

Μαΐου 06, 2019 0

Κατατέθηκαν στο Πρωτοδικείο Θεσπρωτίας τα αγωνιστικά ψηφοδέλτια της «Λαϊκής Συσπείρωσης» για τους  Δήμους Ηγουμενίτσας, Σουλίου και Φιλιατών.
Αναλυτικά τα ψηφοδέλτια της Λ.Σ. στο Νομό  Θεσπρωτίας είναι:

ΔΗΜΟΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ
Δήμας Θεόδωρος (Δώρης)  του Αθανασίου         Υποψήφιος Δήμαρχος
Εκλογική Περιφέρεια Ηγουμενίτσας
1.
Βέρμπη Ιλβανίδου Ιουλία του Γρηγοριου
2.
Γεωργιάδη Βασιλική του Παναγιώτη
3.
Δημητρίου Βασίλειος του Αναστασίου
4.
Δημητρίου Ιωάννης του Γεωργίου
5.
Δημητρίου Νικόλαος του Θωμά
6.
Ζιώγας Λάζαρος το Σωτηρίου
7.
Καλλές Ιωαννης του Νικολάου
8.
Κοντονάτσης Δημήτριος του Νικολάου
9.
Κορμάλη Αναστασία του Γεωργίου
10.
Λάγγαρης Σπυρίδων του Λαζάρου
11.
Μαρτύρη Ανδριάνα του Ανδρεα
12.
Μιχαλάς Ηλίας του Μιχαήλ
13.
Μπέλλου Χριστίνα του Έκτωρα
14.
Μπέρμπερη Τζέση του Νετζμί
15.
Μπούργος Γεώργιος του Ιωάννη
16.
Ντάση Ελισσάβετ του Σωτηρίου
17.
Πανδή Γεωργία του Σταματίου
18.
Παπαγιάννης Ορέστης του Ιωάννη
19.
Παπάζογλου Ιωάννης του Γεράσιμου
20.
Παπαντωνίου Καλλιόπη (Έλσα) του Χρήστου
21.
Παπαχρήστος Στέφανος του Δημητρίου
22.
Χονδρόπουλος Νικόλαος του Σπυρίδωνα
23.
Χριστοφίδης Δημήτριος του Χρήστου
Εκλογική Περιφέρεια Μαργαριτίου
1.
Θανάκος Γεώργιος του Νικολάου
2.
Τσάκου Έλενα του Αποστόλου
Εκλογική Περιφέρεια Παραποτάμου
1.
Τζώρτζης Δημήτριος του Κωνσταντίνου
Εκλογική Περιφέρεια Πέρδικας
1.
Καρίμαλης Νικόλαος του Γεωργίου
2.
Παππά Κωνσταντίνα του Ανδρέα
3.
Ρεπάνη Νικολέτα του Αθανασίου
Εκλογική Περιφέρεια Συβότων
1.
Ζάγκα Χάιδω (Χάιντι) του Κωνσταντίνου
2.
Τσίλη Νικολάτου Ελευθερία του Νικολάου
3.
Φύσσας Βασίλειος του Αθανασίου
4.
Χαντζάρας Νικόλαος του Αχιλλέα
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ
Κουτσής Ηλίας του Αναστασίου- Υποψήφιος Δήμαρχος
Εκλογική Περιφέρεια Αχέροντα
1.    Αθανασίου Στέφανος του Δημητρίου 
2.    Βλάχος Σπυρίδων του Αλέξανδρου
3.    Δημητρίου Αναστάσιος του Ελευθερίου
4.    Ζούμπος Χριστόφορος του Νικολάου
5.    Κωσταρά Βαλεντίνα του Θωμά
6.    Νίκου Ιάσων του Ευαγγέλου
7.    Ντρίτσος Σωτήριος του Κοσμά
8.    Τσιτσολλάρι Γκρέτα του Χασάν
9.    Τσουρά Μαρία του Χρήστου
Εκλογική Περιφέρεια Παραμυθιάς
1.      Γαλανόπουλος Θωμάς του Φωτίου   
2.      Γεωργίου Χρυσηίδα του Κωνσταντίνου     
3.      Δημητρίου Αννίτα του Βασιλείου                 
4.      Ζήκος Θεόδωρος του Δημητρίου             
5.      Θεοτικός Νικόλαος του Πέτρου                  
6.      Καλόγηρος Ιωάννης του Κωνσταντίνου     
7.      Κοντός Βασίλειος του Ευαγγέλου                 
8.      Κυριάκη Σπουριδούλα (Λίλα) του Σταύρου 
9.      Κώτσης Χαρίσης του Αναστασίου         .
10.  Λουαλί Σαϊντ Κωνσταντίν του Κρίστοφ       
11.  Μάντη  Μπαξεβάνου Κωνσταντινιά (Ντίνα) του Στυλιανού
12.  Μαρέτας Αριστείδης του Κωνσταντίνου   
13.  Μητσάκου Αλεξία του Ελευθερίου
14.  Μπόλοση Βασιλική του Βλασίου                                      
15.  Μώκου Μηλέα του Λεωνίδα                     
16.  Παππάς (Γιωτάκης) Παναγιώτης του Κωνσταντίνου 
17.  Πήλιου Μουσελίμη Άρτεμις του Χαράλαμπου
18.  Σιάνας Ευάγγελος του Θωμά         
19.  Σιώζος Ανδρέας του Αθανασίου           
20.  Σπύρου Παύλος του Νικολάου                      
21.  Σπύρου Σωτήριος του Βασιλείου                   
22.  Τζάκου Σταματίνα (Ματίνα) του Ιωάννη    
23.  Τζούρτζος Κωνσταντίνος του Θεοδώρου 
24.  Τόκκας Σταύρος του Παναγιώτη                    
25.  Χαντζάρα Ναταλία του Αντωνίου          
26.  Χόβολου Μαρία του Ζώη                         
27.  Χρήστου Τσιώνη Αθηνά του Ευαγγέλου
28.  Χρήστου Ηλίας Δημήτρης του Δημητρίου    
Εκλογική Περιφέρεια Σουλίου
1.  Δημητρίου Μιχαήλ του Χρήστου      

ΔΗΜΟΣ ΦΙΛΙΑΤΩΝ
 Ρέγκας Λαέρτης του Ιωάννη: Υποψήφιος δήμαρχος
Εκλογική Περιφέρεια Σαγιάδας
1. Βασιλείου Ευάγγελος του Δημήτριου
2. Κολοκυθιάρης Γεώργιος του Αριστείδη
3. Μάντος Παύλος του Νικόλαου
4. Μάντου Χρυσούλα του Νικόλαου
5. Παππά Αρετή του Γεώργιου
6. Τζάου Ελένη του Κωνασταντίνου
7. Τζούλας Σπυρίδων του Χαρίλαου
Εκλογική Περιφέρεια Φιλιατών
1. Διαμάντη Κλεοπάτρα του Χρήστου
2. Ευστρατίου Κωνσταντίνος του Ανδρέα
3. Καλαμπάκα Ελένη του Αθανάσιου
4. Κυρίτσης Ηλίας του Γεώργιου
5. Μάκος Βασίλειος του Κωνσταντίνου
6. Μάκος Ιωάννης του Κωνσταντίνου
7. Μάντος Πάρις του Νικόλαου
8. Μουχσιάδου Ελεονόρα του Κωνσταντίνου
9. Μπέη Νούση Αναστασία του Βασίλειου
10. Μπέης Μάριος του Δημήτριου
11. Νάσιου Μαρία του Σπυρίδωνα
12. Ντάϊκος Χρήστος του Κωνσταντίνου
13. Ντάϊκου Μαρία του Χρήστου
14. Ρέγκα Τρίγγα Μόρφω του Φίλιππου
15. Σιάκκου Αγγελική του Νικόλαου
16. Τσαβέλης Δημήτριος (Καπετάνιος) του Αντωνίου


Συνέχεια...

Σήμερα στις 8 η κεντρική προεκλογική ομιλία Ριζόπουλου στην Ηγουμενίτσα

Μαΐου 06, 2019 0

O υποψήφιος Περιφερειάρχης Ηπείρου και επικεφαλής της ανεξάρτητης αυτοδιοικητικής παράταξης «Ορίζοντες Ηπείρου - Περήφανοι Ξανά» Σπύρος Ριζόπουλος θα πραγματοποιήσει την κεντρική προεκλογική ομιλία του στη Θεσπρωτία, τη Δευτέρα 6 Μαΐου 2019, στις 20.00, στο ξενοδοχείο Angelika Pallas, Αγίων Αποστόλων 63, Ηγουμενίτσα.

Συνέχεια...

Σήμερα στις 19:30 η παρουσίαση του ψηφοδελτίου του Δημητρίου στο ΠΑΝΘΕΟΝ

Μαΐου 06, 2019 0

Παρουσίαση υποψηφίων της Περιφερειακής Παράταξης «Ήπειρος Όλον» για την Π.Ε. Θεσπρωτίας.
Έχουμε την τιμή και τη χαρά να σας προσκαλέσουμε στην επίσημη παρουσίαση των υποψηφίων περιφερειακών συμβούλων του συνδυασμού μας, την Δευτέρα 06/05/2019 και ώρα 19:30 στο Πάνθεον Πολιτιστικό Κέντρο Ηγουμενίτσας.
Συνέχεια...

Post Top Ad

Your Ad Spot