ΒΟΛΕΙ: Μεγάλη νίκη του ΕΡΜΗ Ηγουμενίτσας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος (+ΒΙΝΤΕΟ) - Θεσπρωτικοί Αντίλαλοι

Δευτέρα 21 Μαρτίου 2022

Μεγάλη νίκη για την ομάδα βόλει του ΕΡΜΗ Ηγουμενίτσας σήμερα στον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος με σκορ 3-2 σετ με αντίπαλο την ομάδα της Πρέβεζας.

Το παιχνίδι ήταν για γερά νεύρα με διακυμάνσεις στο σκορ και στην ψυχολογία των παιχτών καθώς βρεθήκαμε να χάνουμε 1-2 σετ και τελικά να κάνουμε την ανατροπή.

Το πρώτο σετ κρίθηκε στα σημεία, αλλά το δεύτερο και τρίτο σετ στους αντιπάλους με πολύ άσχημη υποδοχή και φανερά εκτός ρυθμού. Στο τέταρτο σετ ανατροπή του σκηνικού και με βοήθεια των αλλαγών οδηγήθηκε το παιχνίδι στο πέμπτο σετ που είχαμε παράσταση για ένα ρόλο με πολύ πάθος και ενέργεια κατακτήθηκε εύκολα.

Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή στην Πρέβεζα που με νίκη κατακτούμε το πρωτάθλημα με ήττα ερχόμαστε πάλι στο γήπεδο μας για το τελευταίο ματς.

Τα σετ 25-23, 17-25, 18-25, 25-21, 15-7
(ΜΠΟΥΤΡΗΣ-ΛΑΜΠΡΟΥ) ΚΙΑΠΕΣ, ΜΕΝΗΣ, ΒΑΜΒΕΣΟΣ, ΣΒΕΝΤΖΟΥΡΗΣ, ΝΙΚΟΥ Π, ΜΠΑΛΑΜΑΤΣΙΑΣ, ΜΠΟΤΣΗΣ(L) ΝΙΚΟΥ Ν, ΓΟΥΛΑΣ, ΖΩΗΣ, ΜΙΧΑΛΑΣ