Μαρία Στόλη: Πήρε το Χάλκινο μετάλλιο για την Ελλάδα στο ‘KARATE 1’ της Ισπανίας! - Θεσπρωτικοί Αντίλαλοι

Τρίτη 1 Φεβρουαρίου 2022

Μαρία Στόλη: Πήρε το Χάλκινο μετάλλιο για την Ελλάδα στο ‘KARATE 1’ της Ισπανίας!!

Μεγάλη επιτυχία για τα ελληνικά χρώματα στην Ισπανία από την κορυφαία νεαρή Ελληνίδα καρατέκα Μαρία Στόλη.

Η αθλήτριά μας αγωνίστηκε στο ‘KARATE 1 – SERIE A’ στην πόλη της Παμπλόνα.
Στον μικρό τελικό της κατηγορίας των -55 κιλών κατάφερε να επικρατήσει και να ανέβει στο βάθρο.

Έτσι συνολικά σε 6 αγώνες η αθλήτρια του «Α.Σ. Ηγουμενίτσας Black Belt» μπόρεσε να πάρει 5 νίκες, χάνοντας μόνο στον ημιτελικό.
Όλο το προηγούμενο διάστημα βρισκόταν σε δυνατό προπονητικό καμπ στην Παμπλόνα και αυτό σίγουρα της έδωσε τη δύναμη να πατά ακόμα πιο γερά στο τατάμι.

Ένα μεγάλο μπράβο στη Μαρία που ξεκινά τη νέα χρονιά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!

ΠΗΓΗ: ufight.gr