Ξέσπασε ο Θεσπρωτός με 6αρα απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα - Θεσπρωτικοί Αντίλαλοι

Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2023

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα του Θεσπρωτού σήμερα στο δημοτικό στάδιο Ηγουμενίτσας, απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας. Και μάλιστα με το εμφατικό σκορ 6-0!

Φαίνεται πως οι τελευταίες εξελίξεις στα διοικητικά και όχι μόνο, ξύπνησαν την ομάδα του Θεσπρωτού από το λήθαργο και με τη στήριξη του κόσμου, πέτυχαν ευρεία νίκη...!

Οι παίκτες του Χουάν Ραμόν Ρότσα άνοιξαν το σκορ με το Δρίτσα μόλις στο 7′ της αναμέτρησης, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα στο 48'.
Στο 78΄ο Ρούσης που μπήκε ως αλλαγή έγραψε το 3-0. Στο 85΄ο Θεσπρωτός κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεσή ανέλαβε ο τερματοφύλακας Τσιμόπουλος πετυχαίνοντας το 4-0. Στο 87΄ο νεαρός Ρούσης βρήκε εκ νέου δίχτυα γράφοντας το 5-0. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο αρχηγός του Θεσπρωτού Βασίλης Κωνσταντίνου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης (88′ Μαρτίνεζ), Γώγος, Ρίζος, Κωνσταντίνου, Μίγγος (70′ Λύγκας), Πανταζέλος (88′ Ντόντης), Χατζάκος, Οικονομίκος (46′ Ρούσης), Μπίκας (79′ Φακκής), Δρίτσας.

Απόλλων Λάρισας (Στουρνάρας): Οικονομόπουλος, Κοτσιανούλης, Ζαχαράκης, Ποτόσογλου, Μπαλογιάννης, Κλιγγόπουλος, Αυλωνίτης (66′ Ομόλι),, Χαλάτσης, Καλούσης, Διβανές (52΄ Μπεκιαρίδης), Νούσιος.